Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek için puset, kanguru ve oto koltuğu nasıl seçilir?

53,019
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek için puset, kanguru ve oto koltuğu nasıl seçilir?

Herkese merhaba! Ben İrem Güzey. Çevremden de anlaşılacağı gibi bu videoda bebeğinizin ihtiyacı olan araç ve gereçlerden bahsedeceğiz. Pusetler, yenidoğan setleri, kangurular, oto koltukları; hepsi bu videoda olacak. Nelere ihtiyacınız var ve aslında hangi araç ve gereçlere çok da fazla ihtiyacınız yok, bu videoyu izledikten sonra çok iyi anlayacaksınız. 

İlk olarak bebeğiniz doğduktan sonra ilk ihtiyacı olan araçtan, ana kucağından başlıyoruz. 

Ana kucakları aslında bir set halinde size geliyor. İçinde bir ana kucağı ve doğumdan itibaren kullanılabilir bir puset halinde sunuluyor. Ürünün adı Best Friend. Chicco Best Friend seyahat setindeki ana kucağı, bebeğinizin hastaneden güvenle çıkması ve bundan sonraki tüm yolculuklarını araç içinde güvenle yapması için hem oto koltuğu hem de ana kucağı görevini görüyor. Böylece bebeğinizin seyahatleri konforlu hale geliyor. 

Bebeğiniz ana kucağına sığmamaya başladığında, kafası ana kucağının başlık kısmına değmeye başladığında ise daha büyük bebekler için kullanılan oto koltuklarına ihtiyacınız olacak. Ancak o zamana kadar bebeğiniz için Chicco Best Friend seyahat setindeki ana kucağını kullanabilirsiniz. Çünkü içinde hem puseti var hem de ana kucağı bulunuyor. Dolayısıyla bu ikisi ile yeni doğan döneminde güvenle seyahat edebiliyorsunuz.

Puset seçiminde dikkat edilecekler

Özellikle büyük şehirlerde hızlı hareket etmemiz gerekiyor. Çok geniş zamanlarımız yok. Annelerin elleri kolları dolu, zamanları kıymetli. Bu nedenle çabuk ve kolay açılır kapanır, pratik pusetleri tercih etmeniz gerekir. Puset seçiminin bir diğer önemli noktası ise hafif olması. Annelerin tüm işleri tek başına yapması gerektiği için pusetin hafif ve pratik olması çok önemli. Kolay bir şekilde açılır kapanan, kompakt pusetlerin aynı zamanda bagajınızda da az yer kaplaması gerekeir. Yeni doğan döneminde bebeğinizle seyahatlerinizin hem pratik hem de konforlu olması için aradığınız özellikleri Chicco Best Friend İkili Seyahat Seti'nde bulabilirsiniz. Ürünle ilgili daha detaylı bilgiyi videonun aşağısındaki açıklama kısmındaki linklerde bulabilirsiniz. 

Bebeğiniz büyüdüğünde...

Bebeğiniz büyümeye ve ağırlaşmaya başladığında, siz de daha fazla seyahat etmeye başladığınızda pusetinizin hafifleşmesi ve daha kolay hareket ediyor olması sizin için büyük kolaylık olacaktır. Bu nedenle yeni bir pusete geçmeniz gerekir. Bunun için de size Chicco Ohlala modelini önerebilirim. 

Ultra hafif ve ultra kompakt olan ve pek çok renk alternatifi bulunan Ohlala modeli pusetin en önemli özelliği hafifliği! Chicco Ohlala sadece 3.8 kilogram. Hafifliğiyle sizin için hayat kurtarıcı olan Ohlala puset, bebeğinizin ihtiyacı olan konforu da sizlere sunuyor. Tam yatırılabilir sırtlığı ile bebeğinizin pusette rahat uyuyabilmesi, tentesi ile güneşte rahat etmesi ve yağmurluğunun da bulunması gezme zamanlarınız için ideal.

Kanguru alırken dikkat edilecekler

Bebeğinizin fiziksel gelişimi için kanguru seçimi çok önemlidir. Bebeğinizin kalça sağlığını korurken, aynı zamanda kendi konforunuzu da dikkat etmeniz gerekir. Bu anlamda kanguru alırken sizi terletmeyecek kumaşları tercih etmeniz gerekir.

Bebeğin bacaklarının, kalçasının ve sırtının doğru yerleştirilmesi de kanguru kullanımında önemlidir. Kangurunun annenin belini de doğru kavraması gerekir. Bu nedenle kanguru seçiminde ve kullanımında bu noktalara çok dikkat etmelisiniz. 

İşte bunun için Chicco?nun kanguru seçeneklerini inceliyoruz.

Bebeğinizin kalça sağlığını korumak için tasarlanan ve Dünya Kalça Sağlığı Örgütü tarafından kalça-sağlık ürünü olarak seçilen Chicco kanguruların pek çok farklı modeli var. 

- Easyfit kanguru kolay giyilebilir olduğu için tişört gibi üzerinize geçirip hemen dışarı çıkmanıza yardımcı oluyor. 
- Boppy kanguru ise yumuşak ve esnek yapısı sayesinde bebeğinizi sarıp sarmalayarak rahat taşımanıza yardım eder. Sizi terletmeyecek, bebeğinizi rahatsız etmeyecek kumaşları tercih etmelisiniz, Boppy bu ihtiyaçları karşılar. 
- Myamaki kanguru içerisindeki iç küçültücü ile yeni doğan bebeğinizi kolaylıkla sarar, büyüdüğünde de esneyen alanı sayesinde kullanılmaya devam edilebilir. 

Bebeğiniz için oto koltuğu seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

AroundU isimli Chicco oto koltuğu içindeki iç küçültücü sayesinde yenidoğan döneminden itibaren kullanılabilir. 

Bebekler 15 aylık olana kadar oto koltuğunda arkaya dönük oturmalıdır. AroundU oto koltuğunda yer alan ayna, bebeklerin arkaya dönük oturduğu dönemde onunla rahatlıkla kontakt kurmanızı sağlar, bebekler de ebeveyni görebilir. AroundU oto koltuğu 360 derece dönebilir, bu sayede bebeğinizi arabaya rahatlıkla yerleştirip alabilirsiniz. 

i-Size düzenlemelerine göre oto koltuğu seçerken kilo yerine bebeğiniz boyuna göre seçim yapmalısınız. Bebeğiniz daha büyükse 105 cm'den sonra Chicco Fold&Go oto koltuğuna geçebilirsiniz ve bebeğiniz 150 cm olana kadar kullanabilirsiniz. 

Katlanır özelliği ile pratiklik sunan koltuk, katlanarak en küçük bagajlara bile sığabilir. Yatırılabilir olmasının yanında bebeğinizin gelişim dönemlerini takiben kafa yüksekliğinin ayarlanabilir ve yandaki kanatlarının bebeğinize göre genişletilebilir olması çocuğunuzun konforu için önemli bir özelliktir.

Videoda geçen tüm ürünleri aşağıdaki linklere tıklayarak detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz:Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat