Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek gelişiminde sindirim sisteminin önemi nedir?

20,606
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek gelişiminde sindirim sisteminin önemi nedir?

İyi sindirimi olan bebek mutlu bebektir; çünkü vücudumuzda bulunan mutluluk hormonunun %95?i bağırsakta üretilir. Dolayısıyla sadece fiziksel değil duygu durumumuzu da etkiler. Bağırsak sistemi düzenli olan bebek mutlu bir bebektir çünkü sindirim şikayetleri daha azdır.

Bebeklerin sindirim sistemi gelişimi için en sağlıklı ideal besin 2 yaşına kadar tabii ki anne sütüdür. Yüksek protein ve mineral içeren gıdalar, henüz olgunlaşmasını tamamlayamamış bebeğin böbreklerini zorladığı bilinen bir gerçektir. Bu bağlamda 1 yaşa kadar keçi ve inek sütünün bebeklere verilmesi önerilmemektedir. Verilen hiçbir katı gıda da anne sütünün yerini tutamaz. Ancak anne sütü yetersizliğinde, anneler hekimlerine danışarak bebeklerine uygun devam sütü verebilir.

Anne sütü yetersizliğinde bebek beslenmesi konusunda en son yeniliklerden biri olan, fermantasyon yöntemiyle üretilmiş devam sütleri tercih edilebilir. Fermente ürünler, bağırsaklardaki faydalı bakterileri koruyarak sindirim sistemini düzenler. Fermente ürünler daha kolay sindirilir, vitamin ve minerallerin bağırsaklarda daha iyi emilmesine yardımcı olur. Bu sayede, bebeğin büyüme ve gelişmesi desteklenir. Aynı zamanda fermantasyon yöntemi ile üretilmiş ürünler, bebeğin mide ve bağırsağında gaz oluşumunu azaltır. Şişkinlik ve karın ağrısına bağlı ağlamalarda azalma sağlar, hem bebeğin hem annenin yaşam kalitesini arttırmaya yardımcı olur.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat