Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek arabası kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

2,119
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek arabası kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Bebek arabası kullanırken öncelikle bebek arabamızın herhangi bir sorunu olup olmadığını gözden geçirmek gerekir. Tekerlek aksamlarına, kapanma mekanizmalarına baktıktan sonra bebeği araca emniyet kemerleri vasıtasıyla doğru yerleştirmek gerekir.

Bebeğin doğru yatış açısını ayarlamak gerekir. Bunda bebeğin ayı ve fiziksel gelişimi önemlidir. Bebek arabasının itme kulplarına herhangi bir şey asılmamalıdır. Aracın ağırlık noktası bebeğe göre ayarlandığı için buraya bir şey asmamak önemlidir. Sepet hacmi maksimum tavsiye edilen miktar kadar ayarlanmalıdır.

Ebeveynin bekleme yaptığı noktalarda fren sistemi kullanılmalıdır. Güvenli bebek arabası kullanımı konusunda yürüyen merdiven konusu önemlidir. Yürüyen merdivenlerde bebek arabası kullanılmamalıdır. Mutlaka asansör kullanmak gerekir.

Kaldırımlar ve iniş çıkışlı noktalarda arka tekerleği kullanmak gerekir. Geri geri inmek ve çıkmak gerekir. Önden kullanmak bebeğin kayarak düşmesine neden olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat