Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek 3. ayda nasıl beslenmeli?

335,261
kez izlendi
Puan: 4.74 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek 3. ayda nasıl beslenmeli?

Bebek 3. ayında ortalama 2 - 2,5 kilo ağırlığındaysa anne sütüne devam edilmelidir. Bebeğin 3. ayda emme süresi azalır. İki göğüsten toplam 7 dakika emmesi yeterli gelir.

Bebek emzirildikten sonra kusma riskine karşı dik tutulmalıdır. İlk 2 ayda yarım saat dik tutmak gerekirken 3. ayda yarım saatten az tutabilirsiniz.

3 aylık bebek sırt üstü konumda ya da sağ yanına doğru yatırılmalıdır. Bebek yatarken kendisi sağa sola dönebiliyorsa yatış pozisyonundan kaynaklanan ani bebek ölümü riski azalmış demektir. İlk 3 ayda bebek emzirildikten sonra hemen yatırılırsa kusmaya bağlı gerçekleşen ani bebek ölümü riski yüksek olacaktır.

3. ayda bebeğin kolik ağlama nöbetleri azalmış ya da tamamen geçmiştir. Anneler ilk 3 ay boyunca çay, kahve, kola, kuruyemiş, süt ve çikolata gibi yiyecekleri tüketmekten kaçınmalıdır. Bu gıdalar bebekte kolik ağlamaya neden olabilir. 3. aydan sonra anne istediğini tüketebilir çünkü gaz problemi bu dönemde ortadan kalkar.


3 ayda artık kolik ağlama nöbetler azalmış ya da geçmiştir. İlk 3 ayda annenin beslenmesi bizim için önemli olduğu için gaz yapabilecek besinler tüketmesini tercih etmiyoruz. 3. Ayda ise anne artık her şeyi yiyebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat