Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebek 15. ayda nasıl beslenmeli?

70,924
kez izlendi
Puan: 4.96 / 5
Detaylı Açıklama

Bebek 15. ayda nasıl beslenmeli?

15 aylık bebeğin beslenmesi genelde 1 yaş ile aynıdır. Çok fazla farklı besin ilave etmeden kendi yediklerimizden bebeğe yedirebiliriz. 15. ayda anne sütüne devam edilmelidir fakat bebek artık anne sütü istemiyorsa inek sütü de verilebilir.

Bebek gece kendisi uyanmadan uyandırılıp beslenmemelidir. Bebek 1 yaşından sonra akşam yemeğini yiyip sabaha kadar uyuyabilir. Bebeğin kahvaltı ve öğle yemeği saatini kendi kendi saatlerimize göre ayarlamalıyız.

Bebeklere doğal besin verilmesi tercih edilmelidir. Bebeği hazır mamalarla beslemektense evde yapılan mamalarla beslemek bebeğin sağlığı açısından daha uygundur. Bebek günlük öğünlerinde karbonhidrat, protein, meyve-sebze grubu ve yağları dengeli bir şekilde tüketmelidir. 15 aylık bebek haftada 2 kez ızgara ya da buğulama balık yiyebilir. Bebek günde mutlaka 1 porsiyon meyve tüketmelidir. Yemeklerde sıvı yağ tercih edilmelidir ancak bebek kahvaltıda tereyağı da yiyebilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat