Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin zeka gelişimi eğitimle arttırılabilir mi?

1,945
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğin zeka gelişimi eğitimle arttırılabilir mi?

Bebeklerin zeka gelişimi, eğitimle ve çevresel faktörle artırılabilir. Zeka gelişimi bebeklerde nöron adlı  beyin hücrelerinin aralarında kullanılan bağlantı ve iletişimin artması, dolasıyla beyinde algıların ve yaratıcılığın artışı anlamına gelmektedir. Eğitimden kastımız ise kesinlikle didaktik, akademik kaygıları olan; öğreten ve ögrenen bir ortam değil, tam tersi bebeklerimizin farkında olmadan doğal bir ortamda interaktif etkinliklerle öğrendiği sevgi dolu bir eğitim anlamına gelmektedir.

Bur tarz bir eğitimin çevresel ortamın hazırlanması için evde bazı şeylere dikkat etmemiz gerekir. Duyusal olarak zengin bir ortam sağlamamız bebeğin kendisini güvende hissettiği anne babanın sevgisini hissetigi güvenli bir bağlılık ortamı olan bir ev sunmalıyız. Bebeklerimize konuşma öncesi dahil bol bol konuşmak, etkileşime  nitelikli vakit geçirmek, bebek işaret dili kullanmak, bebeklerimizin gelişimine beyin gelişimine katkılar sağlamaktadır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat