Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin cildini güneşten korumak için nasıl ürünler kullanmak gerekir?

636
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğin cildini güneşten korumak için nasıl ürünler kullanmak gerekir?

Bebeğinizin cildini güneşten korumak için bebeklere ve çocuklara yönelik üretilmiş ürünleri tercih etmeniz daha doğru olur. Güneş koruyucu ürünler temelde iki etki mekanizmasına sahiptir. Bunlardan bir kısmı kimyasal yollardan etkili olurken diğer bir kısmı fiziksel bir bariyer oluşturarak etkili olurlar. 

Bebeklerde ve çocuklarda genellikle fiziksel koruma sağlayan; cilt üstünde bir perde etkisi yaratan mineral içerikli ürünlerin kullanılması tavsiye edilir. Bu ürünlerin daha çok tavsiye edilmesinin sebebi ise ürünlerin bebek cildinde emilmemesidir. Diğer gruptaki kimyasal etkili ürünler bebek cildi tarafından fazlaca emilir ve bebeğin hormonlarına olumsuz etkide bulunurlar.

Seçtiğimiz ürünlerin parfüm içermemesi ve alerjik reaksiyonları tetiklememesi, bebek cildini korumak adına daha doğru olacaktır.

Çok koyu kıvamlı ürünler bebek cildinde terlemeye sebep olacağından bebeği rahatsız eder. Bütün bu faktörlere dikkat edildiğinde çocuklar güneş yanmalarından korunabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat