Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğin burnunun tıkalı olduğu nasıl anlaşılır?

86,751
kez izlendi
Puan: 4.60 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğin burnunun tıkalı olduğu nasıl anlaşılır?

Bebeğiniz eğer hırıltılı nefes alıyorsa burnu tıkalı demektir. Aslında çoğu zaman bebeklerdeki hırıltı burundan kaynaklanır. Akciğerden gelen hırıltı oldukça nadirdir. Bebeğin hırıltılı, sesli nefes alması, zaman zaman horlamaya benzer sesler çıkarması hep burun tıkanıklığındandır. 

Bebeğinizin burnunda akıntı da görebilirsiniz ancak nefes almasında sorun olan bebeği genellikle huzursuzluğundan da ayırt edebilirsiniz. Burnu tıkalı olduğu için nefes alamayan bebek burnu tıkalı olmayan bebeğe göre çok daha huzursuz olacak, daha fazla ağlayacaktır. Yine aynı şekilde gece uykusu da bölünecektir. Bunlara bakarak bebeğin burun tıkanıklığını anlamak mümkündür. 

Bebeklerin hırıltılı solunum yaptığı ilk yıl içinde sık sık görülür. Bunun en büyük nedeni de burun tıkanıklığıdır. Bu da ortamdaki kuruluğa veya bebeğin nezle olmasına bağlı olabilir. Burun tıkanıklığı bebeğin anatomik faktörlerine, burun kemerinin darlığı gibi anatomik faktörlere bağlı olarak bebeklerde oldukça sık gördüğümüz ve önlemini erken almak istediğimiz bir durumdur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat