Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğimizle yabancı dil öğrenmesi için nasıl pratik yapabiliriz?

543
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğimizle yabancı dil öğrenmesi için nasıl pratik yapabiliriz?

Aileler bebekler ve küçük çocuklar dil öğreniminde çok doğal olduğunu hatırlamalıdırlar. Bebeklerde 2.dil edinimi derken bir diğer ana dilin doğal olarak içselleştirilmesinden bahsetmekteyiz.

Yabancı dil pratiği

2. dili sunan ebeveynin, ikinci dile ana dili seviyesinde hakimiyetinin olması gerekir. Ana dili sayesinde hakimiyet şu anlama gelir. Bebeğinize duygularınız üzerine iletişim kurarken en samimi bir şekilde ifade edebiliyor musunuz, en doğal bir şekilde sunabiliyor musunuz ve hedeflediğiniz dili erken çocukluk döneminde mi öğrendiniz... Çünkü ikinci dili 0-9 yaş arasındaki dönemde öğrendiyseniz telaffuzunuz ana dil seviyesinde olacaktır. 

Eğer bunları karşılıyorsanız o zaman evinizde bebeğinizle küçük çocuğunuzla bolca oyun oynamalı, nitelikli zaman geçirmeli, çocuğunuza yaratıcı hareket içeren aktiviteler sunmalısınız.

Bebekler ve küçük çocuklar aynı anda dans ediyor, hareket ediyor, duyuyor, dokunuyorsa onların öğrenemeyeceği hiçbir şey yoktur. Ana dili seviyesinde hakimiyetleri yoksa, ebeveynler sesli audio materyaller kullanmalarını öneriyoruz.

Örneğin: Native/doğal video klipler, gerçek bir İngilizin veya Amerikalının ana dili seviyesinde hakim bir bireyin söylediği şarkıları içeren video klipleri çocuğa görsel kullanmadan, sadece seslerini kullanarak sunabilirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat