Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğimize isim seçerken nelere dikkat edelim?

2,725
kez izlendi
Puan: 2.12 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğimize isim seçerken nelere dikkat edelim?

Bebek bekleyen ailelerin en çok üzerinde durduğu konu bebeğe verilecek isimdir. Kimi aileler bebeklerine aile büyüklerinin isimlerini vermeyi tercih ederken kimi aileler de duyulmamış yeni bir isim arar. İnsan ömür boyu kendisine verilen ismi taşıyacağı ve insanlar ona o isimle sesleneceği için doğru bir isim seçimi yapılmalıdır. 

Bebeğe ölmüş aile büyüğünün ismini vermek 

İsim seçme sürecinde bazı aileler ölmüş aile büyüklerinden birinin ismini bebeğe vermeyi uygun görürler ancak ölmüş aile büyüğünün isminin bebeğe verilmesi doğru değildir. Kader enerjisi ve kişinin yaşanmışlıkları yeni doğan ruhu da doğrudan etkiler. 

Bebeğinize ölmüş bir aile büyüğünün ismini vermek konusunda kararlıysanız yanına başka bir isim daha koymanızda fayda vardır. Bu şekilde hem atalarınıza saygı gösterir hem de çocuğunuzun kendi karakterini yaşatmasına olanak sağlarsınız. 

Bebeğe sembolik isim vermek

Ahmet, Mehmet, Muhammed, Emine, Ayşe, Hatice gibi dini isimler tarih içindeki değerli kimselere ait sembolik isimlerdir. Bebeğinize sembolik bir isim vermek istiyorsanız yanında başka bir isim daha vermenizde yarar vardır. Bu tip isimler tek başına çocuğa verildiğinde çocukta ağır bir enerji oluşturur ve çocuk bu ağırlığı orta yaşlara kadar dengelemekte zorluk çeker. 

Bebeğe ikinci isim vermek

Ölmüş aile büyüğünün ya da sembolik ismin yanında bebeğe verilecek ikinci isim çocuğun kendini rahatlıkla ifade edebileceği ve karakterini oluşturabileceği bir isim olmalıdır. Bebeğe verilen söylenmesi zor sıradışı isimler ya da anlamının tam olarak ne olduğu bilinmeyen isimler çocuğun ileride kendisini ifade etmesini zorlaştırabilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat