Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğimin yabancı dil öğrenmesini istiyorum, nasıl bir uzmandan yardım alabilirim?

395
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğimin yabancı dil öğrenmesini istiyorum, nasıl bir uzmandan yardım alabilirim?

Bebeğinizin dil eğitimi için başvuracağınız uzmanın, mutlaka çift dilli eğitim ve bebeklerde dil gelişimi konusunda yetkinliği olmalı, yurtiçinde veya yurtdışında çift dilli ortamlarda saha çalışması ve tecrübesi aranmalı, bebek işaret dili konusunda uzmanlığı da mutlaka olmalıdır. Çünkü konuşma öncesi dönemde dil gelişimi uzmanı öncelikle bebek işaret dilini sunarak bebeklerinizin daha çok 4, 5 adım başlamasını sağlayabilirler.

Ana dili seviyesinde hedeflediğiniz dile hakimiyet aranmalıdır. Başvuracağınız uzmanın mutlaka hedeflediğiniz 2 .dile ya da ana dile hakimiyeti olmalıdır. Bebeklerimizin dil edinimi tamamiyle doğal bir süreç olmalıdır. Dışarıdan bebeklerimize empoze edilen didaktik ders gibi ortamlar bebeklerimize sadece rezistans yaratılacaktır. Çünkü bu tür ders formları beyin gelişiminde öğrenmesine tamamen aykırıdır. Başvuracağınız çift dilli eğitim uzmanının da doğal yoldan hangi etkinliklerin hangi dil gelişimi aktivitelerinin ev içi ev dışı ortamlarda uygulanabileceği konusunda danışmalık verebilecek yetkinlikte olması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat