Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğimin uykuları düzenliyken bozuldu, neden olabilir?

18,917
kez izlendi
Puan: 3.97 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğimin uykuları düzenliyken bozuldu, neden olabilir?

Bebeğin uykuları düzenliyken bozulursa çeşitli faktörler söz konusu olabilir. Düzen değişikliği, tatil, eve kalabalık bir grubun gelmesi, taşınma ve çocuğun hastalığı gibi olaylar çocuğun var olan düzenini bozmasına sebep olur. 

En çok rastladığımız ve akla gelmeyecek şeylerden biri annenin ya da babanın çocukla biraz vakit geçirelim diyerek uyku saatini ileriye atmasının çocukta düzen değişikliği ve uykusuzluğa sebep olmasıdır.

Bu faktörlerden hangisi sorunsa onun ortadan kaldırılması gerekir. Fakat sadece onun ortadan kaldırılmasıyla sorun bitmeyebilir. Mutlaka bebeği 6 ile 7 arasında biraz ağlasa da yatağına yatırıp yatağından çıkmaması ve alınmaması sağlanarak uzun bir gece uykusu sağlandıktan sonra, gündüz şekerlemelerine de dikkat edilerek tekrar düzen oluşturulur. 

Biraz sıkıntılı bir süreç olabilir ama mutlaka gerçekleştirilmelidir. Bu süreç içerisinde çocuğun sevdiği bir ninni, çeyrek voltluk bir ışık kullanılabilir. Çevresinde ilgisini çekecek çok fazla şey bulundurmamak gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat