Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğimi biberon çürüğünden nasıl koruyabilirim?

8,095
kez izlendi
Puan: 4.21 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğimi biberon çürüğünden nasıl koruyabilirim?

Bebeğin ilk süt dişleri sürer sürmez ya da çocuk 1 yaşına gelmeden önce bir diş hekimine muayene için götürülmesi ve burada alınacak tavsiyelerle biberon çürüğünün engellenmesi için ilk adım atılmalıdır. Eğer böyle bir imkânınız yoksa çocuklarınıza 1 yaşından itibaren biberonla beslenme yerine bardaktan gerekli sıvıların içilmesini motive etmeli ve bu alışkanlığı kazandırmalısınız.

Çocuklara gece yatarken biberon içerisinde süt, meyve suyu veya mama vermemelisiniz. Çocuk her şeye rağmen bu mamalara ve süte ihtiyaç duyuyorsa bunun yatay pozisyonda değil oturur pozisyonda çocuğa içirtilmesi gerekir.

1 yaşından itibaren yavaş yavaş süt oranının azaltılması gerekir. Örneğin sütün içersine su katılarak, sulandırılarak süt oranının azaltılması ve 1-2 ay sonra sadece su verilerek uyutulmaya alıştırılması önemlidir. Biberon alışkanlığının veya gece yatmadan önce beslenme alışkanlığının ortadan kaldırılması gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat