Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğim hiçbir şey yemiyor, ne yapmalıyım?

61,477
kez izlendi
Puan: 3.95 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğim hiçbir şey yemiyor, ne yapmalıyım?

Bebeklerde büyüme ve gelişmenin bazı dönemleri vardır. Bazı dönemlerde büyüme hızlı, bazılarında ise yavaş olabilir. İlk 6 ayın büyümenin çok hızlı olduğu beslenmenin çok gerekli bir dönem olduğunu bilmekteyiz. İlk 6 ayda aşırı beslenen bebeğin, takip eden 6 ay süreçte iştahının azalması normaldir. Çocuk acıktıkça yer, dolayısıyla saatli besleme gibi bir durum söz konusu olmamalıdır. İllaki 3 saatte bir vermem gerek şeklindeki ısrar çocukta iştahsızlığa neden olacaktır. 

Bebeğin gerçekten bir şey yiyip yemediğine kilo takibi ile karar vermek gerekir. Annenin bebeğin ıslattığı bezlere bakarak yeterince beslenip beslenmediğine karar vermesi mümkündür. Bebeğin ilk 6 ayda 5 bez ıslatması yeterince anne sütü aldığını gösterir. Bebek gerçekten hiçbir şey yemiyor boyutunda ve büyüme çizgileri de geriden geliyorsa o zaman altta yatan sebebi araştırmak gerekir. 

Aşırı kusma sorununa bağlı olarak bebeklerde iştahsızlık görülebilir. Bebeğin hangi gıdalara alerjisi olduğu araştırılmalıdır. Sorunlu gıda tespit edildikten sonra bunun diyetten çıkarılması çocuğun iştahsızlığını ortadan kaldıracaktır. Her zaman gerçekten iştahsızlık varsa bunun altta yatan nedenini bulmak gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat