Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğim bazı yemekleri reddediyor, nasıl alıştırabilirim?

24,744
kez izlendi
Puan: 4.38 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğim bazı yemekleri reddediyor, nasıl alıştırabilirim?

Herkesin bir damak tadı olduğu gibi bebeklerin de damak tadı vardır. Ebeveynler bebeğin iştahına da damak tadına da saygı göstermelidir. Bebeği sevmediği bir şeyi yemeye zorlamak hem bebeği diğer yemeklerden soğutur hem de bebeğin anne ile arasında olan beslenme ilişkisini bozar. Örneğin bebek peynir yemeyi istemiyorsa alması gereken kalsiyumu başka besinlerden de alabilir. Diğer süt ürünlerinin dışında yumurta, yeşil yapraklı sebzeler ve narenciyelerde de vardır.

Annenin bebeğin sevmediği gıdalar üstünde yaratıcı olması gerekir. Örneğin bebeğiniz sütü sevmiyorsa çikolatalı puding yaparak sütten alması gereken vitamin ve mineralleri almasını sağlayabilirsiniz.

Bazı durumlarda bebeğin bir yemeği reddetmesinin sağlık ile ilgili bir nedeni de olabilir. Bebekte laktoz hassasiyeti varsa tepki olarak sütü reddedebilir ya da meyve şekerini sindiremediği için meyve yemeyi reddedebilir. Böyle bir durumda bebeği o gıdayı yemeye zorlamak bebeği huzursuz edecektir ve bebeğin iştahı olumsuz yönde etkilenecektir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat