Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bebeğe ek biberon maması hangi sıklıkta verilmeli?

48,354
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bebeğe ek biberon maması hangi sıklıkta verilmeli?

Mümkün olduğunca anne sütüne yakın olması gerekir. Bu nedenle biberon mamalarının tıbbi adı anne sütüne tam adapte formül sütüdür. İnek sütü bazlıdır. Anne sütünün bebek için uygun olmayan birçok özellikleri azaltılmıştır. 

Anne sütüne adapte formüllerinin 1 numara yani pre dediğimiz mamaların en önemli özelliği vey oranının çok yüksek, kazein oranının daha düşük olmasıdır. 

İnek sütünde çok olan sodyum ve bazı mineral içerikler bebeğin olgunlaşmamış böbreklerini aşırı derecede yorar. Bu sodyum içeriği azaltılır, yoğunluğu düşürülür. Bebeğin böbrekleri açısından daha kolay işlemden geçirilebilir hale getirilir. İnek sütünün kalsiyum fosfor oranı da çok uygunsuzdur. 

Kalsiyum ve fosfor arasındaki dengenin çok iyi olması yeni doğan mamalar için çok önemlidir. Günümüzde son teknoloji mamalarda anne sütüne bir adım daha yaklaşılmıştır. Burada da bağışıklık sistemini destekleyici prebiyotikler, büyüme gelişme sistemi üzerine olumlu etkileri olan nükleotitler ve son olarak sinir dokusunun sinirleri kaplayan miğilim dediğimiz bir kılıf iletinin çok daha hızlı ve düzenli olarak yapılmasını sağlıyor. Omega 3-6 çok önemlidir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat