Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

BC ne işe yarar?

6,666
kez izlendi
Puan: 3.67 / 5
Detaylı Açıklama

BC ne işe yarar?

BC ya da diğer adıyla Buoyancy Controlling Device yüzerlik dengeleyici alet demektir. BC, bir dalgıcın dalmasını, sualtında yüzmesini ve su üstüne çıkışını sağlayan denge yeleği anlamına gelir. Bu denge yeleğini alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. 


Denge yeleği alırken kumaşın dokuma sıklığına dikkat etmek gerekir. Dokuma sıklığı ne kadar fazla ise o kadar dayanıklı demektir. Sırttan şişme denge yelekleri sualtında hareket kabiliyetini arttırır. Eğer denge yeleğiniz vücudunuzu komple sarıyorsa suyun altında bazen sıkışma yaşanabilir. 

Denge yeleğinde şişirme butonu ve tahliye butonu yer alır. Eğer hava tahliye edecekseniz kolunuzu yukarı doğru kaldırıp boşaltmanız gerekir. Eğer boşaltamadığınız acil bir durum söz konusu ise omuz tahliye valfi ile havayı boşaltmanız gerekir. Denge yeleğini giyerken öncelikle bel bantını bağlamalıyız. Bu şekilde vücudumuza sabitleriz. Omuz kayışlarını sabitleyip göğüs kısmını kapatırız.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat