Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Baz istasyonlarının sağlığa zararı var mı?

28,628
kez izlendi
Puan: 4.66 / 5
Detaylı Açıklama

Baz istasyonlarının sağlığa zararı var mı?

Cep telefonları doğaları gereği bir verici ile sürekli iletişim halinde olmadırlar, bu vericiler ise baz istasyonu diye bilinirler. Baz istasyonları aynı anda belirli sayıda telefonla irtibat halinde olabildikleri için şehir içinde birçok yerde konuşlandırılmaları gerekmektedir.

3 çeşit baz istasyonu vardır

Şehir dışındaki kullanılan Macrocell baz istasyonları en güçlü olanlardır ve bu yüzden nüfusun az olduğu yerlerde kullanılır. Microcell baz istasyonları şehir içinde ama yine yoğun nüfusun olmadığı yerde kullanılır. Picocell ise daha dar alanlarda kullanılan baz istasyonlarıdır, en düşük güce sahiptir.

Baz istasyonları zararlı değildir

Baz istasyonları kurulurken uyulması gereken bazı standtardlar vardır. Bu standartların başında ışıma değerleri gelmektedir ve Türkiye bu konuda dünya standartlarından daha iyi bir konumdadır. Günümüz teknolojisi sayesinde baz istasyonları artık zararlı olma kategorisinden nerdeyse tamamiyle çıkmıştır. Ayrıca mum dibine ışık vermez gibi, baz istasyonları da kuruldukları binaya en az zararı verirler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat