Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bayılma ne tür sorunların habercisi olabilir?

1,630
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bayılma ne tür sorunların habercisi olabilir?

Bayılmanın psikolojik ve fizyolojik pek çok nedeni vardır. En önemlileri kalp ve beyin kaynaklı sorunlardır. Detaylar için videomuzu izleyin.

Hepimiz hayatımız boyunca bayılabiliriz. Bazen ciddi bir sorunumuz veya hastalığımız olmadan da bayılabiliriz. Ama bayılma birçok hastalığın da habericisi olabilir. Bayılmada beyindeki kanlanmanın azalması rol oynadığı için beyin kanlanmasını azaltan nedenler bayılmaya neden olur. Bunlar da kalpten ya da beyinden kaynaklanır. Bayılma, kalp hastalıklarının habercisi olabilir. 

Bayılmanın kalp ve beyin kaynaklı nedenleri
- Kalpte ritim bozukluğu
- Kalp krizi
- Kalp yetmezliği 
- Bayin kanaması
- Beyni besleyen damarlarda tıkanma

Bunlar dışında tüm vücudu ilgilendiren sorunlar bayılmaya neden olabilir. Kan şekerinde düşme, tansiyon düşüklüğü veya epilepsi krizine bağlı durumlar bayılmaya neden olabilir.

Genelde bayılmanın altında yatan, ciddi hastalık ve tedavi gerektiren durumlar bunlardır. Ama bunlar dışında da bayılmanın altında psikolojik nedenler de yatıyor olabilir. Psikolojik bayılmalar önemsiz gibi görünse de önemli bir hastalığın habercisi olabilir. Genelde kendini ifade edemeyen, mutsuz, ilgi isteyen insanlarda olur. Bu sorunların da tedavi edilmesi gerekir. Psikolojiktir, numara yapıyor gibi düşünülmemelidir ve bu bayılmalar kişinin ruh hali ile ilgili psikiyatrik tedaviye ihtiyacı olduğunu gösterir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat