Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Bar metodu ile pilates arasındaki farklar nelerdir?

527
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Bar metodu ile pilates arasındaki farklar nelerdir?

Bar metodu temel olarak büyük kas gruplarına yönelik çalışılan egzersiz modellerinin yüksek yoğunlukta, yüksek şiddette ve uzun sürelerle yapıldığı vücudumuzdaki kas kuvvetinin, dengenin, esnekliğin ve vücudumuzun düzelmesine yardımcı olarak egzersiz modellerinin bir araya gelmesinden oluşan bir sistemdir. 

İhtiyacımız olan tek şey temelde bir bale barıdır. Bununla birlikte, eğer bunu temin edemiyorsanız bir sandalyeden veya bizim destek alabileceğimiz sabit olan bir noktadan da faydalanabilirsiniz. 

Pilates ise daha küçük kas gruplarına yönelen efektif çalışmaların yapıldığı temelde postürümüzü düzeltmek, duruşumuzu iyileştirmek ve yaşam kalitemizi arttırmak yönünde uygulanan düşük yoğunluklu egzersizler şeklinde tanımlanabilir. Pilateste yapılan çalışmalarda yardımcı ekipmanlar gereklidir. Bunların temini eğer olmuyorsa sadece bir met yardımı ile yerde yapılabilir. 

Pilates ve bar metodunu karşılaştırdığımızda eğer daha yoğun kuvvet antremanı ve kilo vermek istiyorsak bar metodu daha uygun bir seçenektir. Pilates bizim duruşumuzu, postürümüzü vücudumuzda olan denge ile ilgili aksaklıkları ortadan kaldıran daha düşük tempolu, yavaş yapılan vücudumuzdaki konsantrasyon ve farkındalığı arttırmamız gereken ve arttırmamızı sağlayan egzersiz modelleridir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat