Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Balayı iktidarsızlığının fiziksel nedenleri olabilir mi?

4,684
kez izlendi
Puan: 3.57 / 5
Detaylı Açıklama

Balayı iktidarsızlığının fiziksel nedenleri olabilir mi?

Balayı iktidarsızlığı, cinsellikle ilk tanışma veya evliliğin ilk dönemlerinde bireylerin üzerlerinde hissettikleri baskı sonucu yaşadıkları erkeklerde sertleşme sorunu, kadınlarda da vajinismus olarak kendini gösteren geçici bir durumdur.

Balayı iktidarsızlığı sorunun fiziksel nedenlerle yaşanması çok nadir görülen vakalardır. Fiziksel nedenlerle sertleşme sorunu yaşlanmaya paralel gelişir.

Çocuk yaşta yakalanılan diyabet hastalığı ve uzun süre ilaç tedavisi süren genç erkeklerde fiziksel nedenlere bağlı iktidarsızlığın görülmesi çok nadirdir. Bu nedenle çoğunlukla 1 - 2 gün süren balayı iktidarsızlığı %99 psikolojik nedenlerden yaşanmaktadır. Azalan stres ile birlikte kalıcı bir hasar bırakmadan kendiliğinden kaybolur.

Sertleşme sorununun fiziksel nedenleri
Cinsel işlevler kompleks sistemlerle olur. Bu beyin kadar, damar, hormon ve sinir sistemini de ilgilendiren bir durumdur.

Yaşlanmaya bağlı olarak damar sisteminin yaşlanması, damar sertliği rahatsızlıklarının daha sık ortaya çıkmasına neden olur. Dolayısıyla, yaşlanmayla birlikte peniste yer alan doku ve damarlarda meydana gelen değişimler cinsel işlev bozukluklarının yaşanmasını kaçınılmaz yapar.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat