Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Balayı iktidarsızlığı yalnızca erkeklerden mi kaynaklanır?

2,366
kez izlendi
Puan: 4.62 / 5
Detaylı Açıklama

Balayı iktidarsızlığı yalnızca erkeklerden mi kaynaklanır?

Balayı iktidarsızlığı sadece erkeklerden kaynaklanan bir durum değildir. Erkeklerde sertleşme sorunu olarak kendini gösteren balayı iktidarsızlığı, kadınlarda vajinismus olarak ortaya çıkar. Vajinal kaslar aşırı kasılarak cinsel birleşmeye olanak sağlamayabilir. 

Yapılan son araştırmalarda toplumumuzda her 100 kadından 54'ünün ilk gece ya da ilk günlerde aşırı korkuya bağlı vajinusmus nedeniyle cinsel birleşme sağlayamadıklarını göstermektedir. 

Toplumda anlatılan kadınlara yönelik bekaret, kızlık zarı, aşırı kanama ve aşırı acı hissi gibi abartılı hikayelerin yarattığı stres yüklenmesi daha önce cinsel tecrübesi olmayan, özgüven eksikliği yaşayan kişilerde büyük psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. 

Balayı iktidarsızlığı, evliliğin ilk günlerinde ve cinsellikle yeni tanışan kişilerde görülen, psikolojik etkenlerin büyük rol oynadığı bir süreçtir. Korkuların ve stresin azalmasıyla birlikte kendiliğinden geçer. 
Balayı iktidarsızlığını ortadan kaldırmanın en önemli yolu, toplumu bireyler üzerinde yarattıkları anlamsız baskılardan uzaklaştırmaktır. Bu nedenle eğitim sistemi içinde çocukların cinsellik üzerine bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi oldukça önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat