Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Balayı iktidarsızlığı Türkiye'de ne kadar yaygın?

2,752
kez izlendi
Puan: 4.78 / 5
Detaylı Açıklama

Balayı iktidarsızlığı Türkiye'de ne kadar yaygın?

Cinsel birleşmenin sağlanamaması durumu olan cinsel iktidarsızlık, psikolojik nedenlere bağlı olarak gelişen, kısa süreli ve kendiliğinden geçen bir sertleşme sorunudur. Kapalı kültür yaşayan ve toplum baskısının fazlaca hissedildiği toplulukların bireylerinde sıklıkla görülür. 

Bir rakam ortaya koyulamasa da Türk toplumunun yapısına bakılarak oldukça yaygın olduğu söylenebilir. Toplumumuzda evlilik öncesi cinsel ilişkinin sık yaşanamaması, abartılı beklentilerin ve korkutucu anıların olması, anlatılıyor olduğu herkes tarafından bilinmektedir.  

Kadınlara yönelik bekaret, kızlık zarı, aşırı kanama ve acı duyulacağı; erkeklere yönelik sertleşme, cinsel ilişkiye girememe gibi stres yüklenmesi daha önce cinsel tecrübesi olmayan, özgüven eksikliği yaşayan kişilerde büyük psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. 

Balayı iktidarsızlığını ortadan kaldırmanın en önemli yolu, toplumu bireyler üzerinde yarattıkları anlamsız baskılardan uzaklaştırmaktır. Bu nedenle eğitim sistemi içinde çocukların cinsellik üzerine bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi oldukça önemlidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat