Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Balayı iktidarsızlığı nasıl tedavi edilir?

6,257
kez izlendi
Puan: 1.70 / 5
Detaylı Açıklama

Balayı iktidarsızlığı nasıl tedavi edilir?

Balayı iktidarsızlığı sorununa ait tıbbi bir karşılık bulunmamaktadır. Hem erkek hem de kadın tarafından yaşanabilen balayı iktidarsızlığı sorunu psikolojik etkenlere bağlıdır. Cinsellikle tanışma ya da evliliklerin ilk döneminde yaşanan aşırı korku ve gerginlikler strese neden olur.

Balayı iktidarsızlığı sorunu, yaşanan stresin azalmasıyla birlikte kendiliğinden geçen geçici sertleşme ve vajinal kasılma sorunudur.

Balayı iktidarsızlığı sorunu daha çok kapalı ve cinsel yönden erkeğin üstüne anlamsız yük bindiren toplumlarda görülmektedir
Balayı iktidarlığı tedavisi, toplum tarafından üretilen ve erkeğe yüklenen beklentilerin ortadan kaldırılması ile mümkün olabilir. Bunun için okullarda formal eğitim sistemi içinde çocukların cinsellik üzerine eğitilmeleri ve bilinçlendirilmeleri gerekir.

Balayı iktidarsızlığı sorunu en az 1 - 2 gün, en çok 1 - 2 hafta gibi bir süreçte devam edebilir. Balayı iktidarsızlığı sorununun aşılamaması durumunda cinsel terapi üzerine uzmanlaşmış bir
psikoloğa gidilmesi önerilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat