Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Baklava yapmak için hangi malzemeler kullanılır?

307,348
kez izlendi
Puan: 4.51 / 5
Detaylı Açıklama

Baklava yapmak için hangi malzemeler kullanılır?

Kullanılan malzemenin kalitesi baklavanın lezzetini arttırır. İyi bir baklava sert buğday unundan yapılır. Un 4 yumurta, 10 gr tuz, 250 ml su ile yoğurularak hamur haline getirilir. Elde edilen hamurdan incecik yufkalar açılır. Yufkalar koyun yağından elde edilen sade yağ ile yağlanır. Sade yağ yoksa tereyağı veya margarin de kullanabilirsiniz.

Baklavanın arasına koyulan malzemeler baklavanın lezzetini doğrudan etkiler. Antep yöresi fıstığı, yağsız ceviz ve kaliteli fındık tercih edilmelidir. Ev baklavasının dışarıda yapılan baklavalara göre farkı malzemesinin bol olmasıdır. Yaparken ara katlara malzemeyi bol koymanız baklavanızın lezzetini arttıracaktır. Dilerseniz içine koyduğunuz malzeme ile baklavanızın üstünü de süsleyebilirsiniz.

Baklavanın şerbeti su ve şekerle yapılır. Ancak şerbetin şekerlenmemesi için kaynarken içine birkaç damla limon sıkılır. Şerbeti baklavaya dökerken her ikisinin de sıcak olmasına dikkat etmelisiniz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat