Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Babanın mesleği bebeği nasıl etkileyebilir?

865
kez izlendi
Puan: 3.18 / 5
Detaylı Açıklama

Babanın mesleği bebeği nasıl etkileyebilir?

Babanın mesleği daha gebelik oluşmadan hem spermin kalitesini etkilediği için hem de gebelik oluştuktan sonra bebek ve baba arasındaki ilişkide birtakım sıkıntılar yaratabileceği için çok önemlidir. Özellikle sperm kalitesini bozan hastalıklar açısından kuru temizlemecilerde kullanılan birtakım maddeler, kuaförlerin ve boyacıların kullandığı birtakım maddeler; ağır metallerin kullanıldığı birtakım sektörler, babada sperm kalitesinde azalmaya sebep olabilir.

Anatomik olarak erkeklerin testisleri vücutların dışında yer alır. Bunun da önemi vücut sıcaklığından etkilenmemesi içindir. Vücut sıcaklığı dışında dış sıcaklığın arttığı birtakım etkilerde sperm kalitesi bozulur. Örneğin uzun süre boyunca kucakta notebook kullanımı bunlardan biridir. Uzun süre araba kullanılması gereken mesleklerde çalışan insanlar, şöförler ve beraberinde fırıncılar gibi yüksek ısıya maruz kalan erkeklerin sperm yapıları bozulduğu için bu erkeklerin gebelikle ilgili birtakım sıkıntılar yaşama riski vardır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat