Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Avustralya göçmenliği için yabancı dil bilmek gerekiyor mu?

3,683
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Avustralya göçmenliği için yabancı dil bilmek gerekiyor mu?

Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yaparken birkaç yerde yabancı dil şartı ile karşılaşırsınız. İngilizce seviyeniz IELTS sınavı ile belirlenir. Bu sınav Türkiye'de iki haftada bir düzenlenir. Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yapabilmek için bu sınavdan en az 6.5 puan almanız gerekir. 

Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yapabilmek için Avustralya'daki meslek örgütlerine giderek  yaptığınız meslek ile ilgili onay almalısınız. Meslek örgütleri mesleğinizle alakalı olarak IELTS şartı koymaktadır. 

Avustralya'ya göçmenlik başvurusu yaparken toplamanız gereken 65 puan vardır. Bu puanın büyük kısmı IELTS sınavından gelir. Bu yüzden IELTS sınavından yüksek puan almaya çalışmalısınız. 

Akademik ve genel olmak üzere iki farklı IELTS sınavı vardır. Genel IELTS sınavı akademik olana göre biraz daha kolaydır. Göçmenlik başvurusunda iki sınavın da sonucu kabul edildiğinden genel IELTS sınavına girmek sizin için avantajlı olacaktır. 

IELTS sınavı her biri 9 üzerinden değerlendirilen konuşma, yazma, dinleme ve okuma bölümlerinden oluşur. 9 üzerinden alacağınız her puanın ortalaması toplam puanınızı oluşturur. Göçmenlik başvurusu için istenen 6.5 puan şartı her bölüm için ayrı ayrı istenir. Yani her bölümden en az 6.5 puan almanız gerekmektedir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat