Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Avokadonun faydaları neledir?

8,583
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Avokadonun faydaları neledir?

Özellikle avokado tekli doymamış yağ asitleri içerir ve kalorisinin yüzde 95'i yağdan gelir. Birçok kişi avokadoyu sebze zanneder ancak avokado bir meyvedir. Ancak birçok meyveye oranla kalori miktarı yüksektir, çünkü yağ oranı çok yüksektir. Ortalama yarım avokado bile 150 kalori civarındadır. Yani salatanıza bir tam avokado eklediğinizde ortalama 250 - 300 kalori de eklemiş olursunuz.

Avokado salatası olduğu için ve yağ içerdiği için aynı zamanda diyetinize de dikkat etmek istiyorsanız salatanızın üzerine tekrar yağ eklememeniz gerekir. Çünkü buradan gelen yağ bizim için yeterli olacaktır.

Avokado yağ yakan yağlar arasındadır. İçerisindeki tekli doymamış yağ asitleri ile hem uzun süre tokluk sağlar, hem de özellikle karın bölgesindeki yağları azaltıcı etki göstermektedir. Ancak 1/4'ü bile 1 tatlı kaşığı yağın kalorisine eş değerdir. Bu nedenle salatalarda 1/4 oranında kullandığınızda salatanıza yağ eklememeniz gerekir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat