Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Avokado yağı nedir?

2,834
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Avokado yağı nedir?

Avokado yağı, içerisinde birçok minerali, A, C ve E vitamini barındıran, önemli bileşkeler açısından zengin bir yelpazeye sahip olan özel bir yağdır. 

Avokado zaten vücudumuza ve cildimize çok yararı olan bir meyvedir. Bu meyveden soğuk press ve rafine ile yağlar elde edilebilir. Saç bakımlarında, cildimize, kirpiklerimize, çatlamış ve kurumuş cildimiz için kullanılabilir. Tedavi edici, onarıcı ve hücre yenileyici olarak kullanılan bir bakım losyonudur ve içinde özel yağ bileşkelerini içerir. 

Avokadoyu yiyerek veya yağından, kabuğundan, meyvesinden; her şeyinden faydalanabiliriz. Vitamin ve minerallerden zengindir. 

Avokado meyvesini içindeki bileşkeler açısından özellikle yememiz gerekir. Eğer yemeği tercih etmiyorsak, içerisine katkı maddesi katılmamış avokado yağını saçımıza, cildimize bakım yaparak, özellikle de cilt terapisinde uygulanabilecek yağından kullanabiliriz.

Avokado aynı zamanda içeriğindeki vitamin ve mineraller sayesinde antiaging bir üründür. Özellikle kırışıklıklar olmak üzere, cilt kurumasına çok iyi gelir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat