Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Avokado yağı nasıl kullanılır?

11,130
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Avokado yağı nasıl kullanılır?

Avokado yağı soğuk preslenmiş veya rafine edilmiş halde, gerçekten doğru bir yağı aldıysak eğer sarımtırak veya koyu renktedir. Avokado yağı alırken rafine edilmiş, soğuk preslenmiş yağda açık sarımtırak bir renk veya koyu yeşilimsi avokado yağını tercih etmeliyiz. 

Genelde kozmetikte, cildimize direk sürerek avokado yağını kullanabiliriz. Alınan bir avokado yağını direkt saç diplerine veya cildinize masaj eşliğinde, friksiyon dediğimiz parmak uçları ile dairesel bir şekilde, cildin derisine yedirerek kullanabiliriz. 

Banyo öncesi 10 - 15 dakika kadar friksiyon eşliğinde saç diplerine sürülen avokado yağı saçlarda kurumayı, kepeklenmeyi, saç dökülmesini, matlığı giderir. 

Avokado yağını cildimize sürmek istiyorsak, cildimize direkt, sadece yağ olarak sürüp masaj eşliğinde yukarı doğru cildimizi kaldırarak, cildimize nem verip, kırışıklıklarımız var ise kırışıklıklara sürerek cildimizi yenileyebilir, hücre yenilemesi yapabiliriz. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat