Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Astro-psikoloji nedir?

474
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Astro-psikoloji nedir?

20. Yüzyıl'ın sonlarında Alan Leo, Marc Edmund Jones, Dane Rudhyar'ın çalışmaları ile başlayan, psikolojik astrolojinin bir dalıdır. Psikoloji, yalnızca kişilik türlerini tanımlamakla kalmamış, insanların zamanla nasıl değişip gelişebileceğine açıklama getirmiştir. 

Burçlar; ihtiyaçlarımızı ve bunların duygusal karşılıklarını ifade ederler. Gezegenler; bu ihtiyaçların karşılanmasını sağlayan aktif temsilcilerdir. Açılar ise ihtiyaçlarımızın karşılanıp karşılanmayacağını ve altta yatan nedenleri, bilişsel yapıları gösterir.

1960'lı yıllarda hümanistik psikolojinin ortaya çıkmasıyla birlikte, Carl Jung astroloji ve psikoloji arasındaki paralelliklere değinmiş, bu alanda çalışmalar yapmış ve bu dalı geliştirmeyi başarmıştır.

Astro-psikoloji, bireylerin gelişmesine katkıda bulunurken, çözemediği konularda kişilere yardımcı olmaya ve yol göstermeye yarayan bir araç olmuştur. 4 element kavramı su-ateş-hava-toprak , psikolojideki kişilik tipleri ile bağdaştırılmıştır; sezgisel-duyusal-bilişsel ve duygusal.

Tabii ki bu konular bu kadarla sınırlı değil, insan ruhunun derinliklerini araştırmak için astrolojiiyi kullanmak; astrolojinin psikolojiye büyük faydaları olduğunu daha fazla anlatmak gerekiyor. Ama özet olarak biz astrologlar, yaşam sürecimizde yaşanması gereken her şeyin bizim yararımıza, farkındalığımıza, değişim ve gelişim sürecimize destek olduğunu; potansiyellerimizin bilincinde olarak yaşarsak, hayata devam etmenin çok daha kolay olduğunu idrak ettirmeye çalışıyoruz bireylere. Hedefimiz de olaylara bütüncül bakmak ve her şeyi birbirine bağlayarak neden sonuç ilişkisini ortaya çıkarmak.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat