Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aşırı korumacı ailelerin çocuklarıyla nasıl bir ilişkisi vardır?

279
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Aşırı korumacı ailelerin çocuklarıyla nasıl bir ilişkisi vardır?

Aşırı korumacı aileler çocuklarının hiçbir şekilde yanlış bir davranışta bulunmalarına izin vermezler ve genellikle çocuğun kendi kendine yapması gerekenleri de yapmasına izin vermezler. Örneğin çocuk kendi kendine yemek yiyebilecekken ona yemeğini yedirirler ve yemeğini yiyen çocuğun ellerini kendi kendine yıkaması gerekirken buna da izin vermeyip o işi de kendileri yaparlar. Bunun dışında çocuk düştüğünde hemen gidip çocuğu yerden kaldırır veya çocuk dışarı çıkmadan önce ona ayakkabılarını giydirir. Bu gibi durumlarda anne, çocuğu için bir anne olmaktan çıkmış ve çocuğunun kölesi olmuş durumdadır.

Bu derece yoğun bir ilişki bir süre sonra çocuğu bıktırır ve çocuğun annesinden ya da babasından sıkılmasına neden olabilir. Ancak, o zamana kadar üzerine çok fazla düşülmüş, hiçbir şeyi tek başına yapmasına izin verilmemiş çocuk kendine yetemez bir halde sürekli annesine ihtiyaç duyar ve ebeveynleri olmadan birşey yapamayacağını düşünür.

Ebeveynleri aşırı korumacı davranan çocuklar, sosyal hayatlarında da zorluk yaşayabilirler. Bu çocuklarda utangaçlık veya içe kapanıklık durumları dikkat çeker.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat