Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aşırı adet kanaması tehlikeli midir?

18,328
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Aşırı adet kanaması tehlikeli midir?

Aşırı âdet kanaması tehlikeli boyutlara ulaşabilir ancak genellikle öldürücü değildir. Aşırı âdet kanamasının tehlikeli boyutlara ulaşması demek, bir kadının âdet kanaması durmuyorsa ve doktora da başvurmuyorsa tabii ki belli bir sürenin sonunda, aşırı âdet kanaması sonucunda kadında kan kaybı ile birlikte çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasıdır. Bu durumda kadın biraz gecikmiş olsa bile ancak bu durumda doktora başvuracaktır. Bu durumda bir tehlike söz konusu olabilir. 

Aşırı âdet kanamasında bir diğer tehlike de aşırı âdet kanaması sürekli oluyorsa, her ay kadındaki demir depoları eksildikçe aşırı kansızlık sorunu ortaya çıkabilir. Bu tehlikeli bir durum olmamakla birlikte hayat kalitesini düşüren bir sorundur.

Unutulmamalıdır ki bazı aşırı âdet kanamaları âdet kanaması zannedilen ancak düşük veya dış gebelik anlamına gelen kanamalar ile de karıştırılabilmektedir. Bu gibi durumlarda bir tehlike de söz konusu olur. 

Ancak dış gebelik, düşük gibi durumlar ile karıştırılmadığı teşhis edilmiş ve sadece kadınlardaki aylık periyod ile ilgili olan aşırı âdet kanaması çok ciddi hayati tehlike arz etmez ancak herhangi bir önlem alınmazsa demir eksikliğine bağlı kansızlık ile hayat kalitesinin düşmesine yol açar. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat