Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arya Stark kimdir?

1,289
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Arya Stark kimdir?

Arya Stark, Game of Thrones'un en sevilen karakterlerinden biri. Elbette onu oynayan genç aktris Maisie Williams'ın bunda rolü büyük. Karakter de gerçekten çok sevilesi. Sevimli, akıllı ve intikamcı! İnsanlar kızlarına artık Arya ismi veriyor.

Arya, Lord Eddard ile Catelyn Stark'ın üçüncü çocuğu ve 2. kızı. Robb, Bran, Rickon, Jon ve Sansa da kardeşleri. Arya ona ilk kılıcı Needle'ı (İğne) hediye eden abisi Jon ile çok yakın. Ablası Sansa ise didişmeli bir ilişkisi var. Bunun da en büyük nedeni Sansa tam bir prensesken Arya'nın erkek fatma oluşu.

Night's Watch yani gece nöbetçisi olan Yoren sayesinde, babası öldürüldüğünde başkentten erkek kılığında kaçabiliyor. Ardından uzun bir kaçış hikayesi başlıyor.

Arya güçlü, kız klişelerine karşı gelen, savaşçı bir kişiliğe sahip. Tam da bu nedenle ailesine ulaşmaya çalışırken karşısına çıkan engellerle gayet başarılı şekilde mücadele ediyor.

Kaçışın başında onunla birlikte şehirden kaçan Kral Robert'in gayrimeşru çocuğu Gendry de var. 

Kaçışta önce kendisini Westeros'un en büyük kalesi Harrenhal'da tutsak olarak buluyor. Burada bilin bakalım kimin kişisel hizmetçiliğini yapıyor? Dizinin bir diğer cool kötüsü, kral Joffrey'nin büyükbabası Tywin Lannister'ın. Evvet! Ama cinakıllı Tywin ondan şüphelenmiyor.

Aryamız buradan da kaçmanın yolunu buluyor. Kaç kaç nereye kadar? Bahtsız Starkların zavallı Aryasını da daha pek çok sürpriz bekliyor. 

Arya, hayatını kurtardığı Jaqen H'ghar adlı bir karakterden yardım alıyor. Bu karakter Bravoslu, fecaless denen türden bir asasin klanından. İstediği zaman yüzünü değiştirebiliyor. Arya'ya başın sıkışırsa bana gel diyor. Arya, intikam peşinde Westeros'u arşınlarken çıkmaza giriyor ve çareyi Bravos'a gitmekte buluyor. Sonra burada Jaqen H'ghar'ı bulup klana dahil oluyor. 

Arya çok tehlikeli bir asasin olarak karşımıza çıkabilir, bekleyeceğiz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat