Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arkadaşlarla ucuz yaz tatili nasıl yapılır?

479
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Arkadaşlarla ucuz yaz tatili nasıl yapılır?

Arkadaşlarla seyahat ederken ve bunu ucuza getirmek istiyorsanız bazı noktalara dikkat etmeniz gerekir. Arkadaşlarınızı iyi tanıyorsanız ki, arkadaş en iyi seyahatte tanınır"; onlarla seyahat etmekten kaçınmazsınız. O kişilerle birlikte olmak size keyif vereceği gibi bütçenize de fayda sağlayacaktır.

Bir arkadaş grubu iseniz otellerin 3, 4 ve hatta daha fazla kişinin konaklayabileceği odalarını tercih edebilir, dolayısıyla gecelik konaklama ücretini bölüşebilirsiniz. 

Tatil dendiği zaman sadece deniz tatili olarak algılamamak lazım. Eğer yurtiçinde belli noktalara, yurtdışında Avrupa'ya gidiyorsanız kesinlikle gençlerin sürekli olarak kaldığı hostel'larda ya da pansiyonlarda kalabilirsiniz. Bu tip yerlerde genellikle yatakhane tarzında 8 kişiliğe kadar konaklanabilecek, ranzalı ya da ranzasız oda tipleri mevcuttur. Oda fiyatları da odadaki yatak sayısına göre yapılır. Yani yatak sayısı düştükçe odanın fiyatı bir miktar artacaktır. Ancak her halükarda çok uygun fiyatlara çok temiz ve güzel tesislerde kalmak mümkündür. Üstelik hostel tarzı yerlerde sosyalleşerek bölge hakkında çok daha detaylı bilgi sahibi olma şansınız da olur. 

Hostel ya da pansiyon dışında Airbnb tarzı yabancı web sayfaları sayesinde isterseniz şehir merkezinde isterseniz daha uygun fiyatlı şehre uzak ama güzel evler kiralama yöntemi ile evlerde de kalabilirsiniz. Özellikle birbirini iyi tanıyan kişilerin rahatlıkla kalabileceği ev tipi konaklamalar da sunulan hizmet ve fiyat performansı açısından çok avantajlı bir konaklama imkanı sunar. 

Ülkemizde ve dünyada gençlerin ve arkadaş gruplarının kaldığı turizm modeli ile ailelerin ya da kültür turu yerine deniz tatili amacı ile giden insanların konakladığı oteller birbirinden ayrışmaktadır. 

Şehirlerde bulunan ve yatakhane mantığı ile hizmet eden pansiyon ve hostellerde misafirlere genellikle kahvaltı ve yemek hizmeti sunulmamakla beraber tesis sadece konaklama anlamında kullanılmaktadır. Arkadaşlarınızla tatil planlıyorsanız bu fırsatlardan yararlanmak, bütçeniz açısından uygun olacaktır. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat