Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arıtma cihazı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

3,207
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Arıtma cihazı kullanırken nelere dikkat etmeliyiz?

Su arıtma cihazı alırken belli konulara dikkat etmek gerekiyor. Cihazın kendini ispatlamış akademik kurumlardan raporu olmalı ve müşterilerine servis hizmeti verebilmeli. Piyasada dolaşan ucuz ancak sağlıksız su arıtma cihazları sizi sağlığınızdan edebilir.

Bazı su arıtma cihazları bakteriler ile birlikte suda bulunan mineralleri de yok ediyor. Bu nedenle su arıtma cihazı alırken mineral dengeleyici özelliği olup olmadığının kontrol edilmesi gerekir. 

Su arıtma cihazlarının periyodik muayenesi ise özellikle altı çizilen bir konu. Arıtma cihazlarının ekipmanlarının en az 6 ayda bir gözden geçirilmesi gerekir. Bu anlamda cihazı satan firmanın bu teknik servis destek hizmeti verip vermediği mutlaka sorulmalı, öğrenilmeli, araştırılmalıdır.

Özellikle su arıtma cihazının uzun süreli kullanılmadı durumlarda, örneğin 2 - 3 aylık uzun tatillerden sonra eve dönüldüğünde cihazın filtrelerinin mutlaka firma tarafından değiştirilmesi gerekir. Çünkü cihaz uzun süre kullanılmadığında filtrelerin kurumasına ve bakteri üremesine neden olur. Bu da sağlığımız için büyük bir risk teşkil ediyor. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat