Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Argan yağını tırnaklarımızda nasıl kullanalım?

6,940
kez izlendi
Puan: 3.00 / 5
Detaylı Açıklama

Argan yağını tırnaklarımızda nasıl kullanalım?

Argan yağı oligoelementler açısından oldukça zengindir.  Argan yağı yüksek oranda E vitamini içerir. Argan yağındaki maddeler vücuttaki kolajen ve keratin benzeri dokuları uyarıcı ve tetikleyici özelliğe sahiptir. 

Argan yağı saç ve tırnak bakımında sıklıkla kullanılan bir yağdır. Son yıllarda pek çok marka yüksek oranda argan yağı içeren saç ve tırnak bakım ürünleri üretmektedir. 

Tırnak ve saçlarınızı güçlendirmek için evde argan yağı serumu yapabilirsiniz. Argan yağı zor şartlarda elde edilen bir yağ olduğundan oldukça değerlidir. Bu yüzden hazırladığınız karışımlarda argan yağını düşük oranlarda kullanmalısınız. 

Argan yağı ile tırnak bakımı yapmak için tatlı badem yağı, kayısı çekirdeği yağı, buğday özü yağı ve calendula yağını argan yağı ile karıştırabilirsiniz. Yağ miktarlarını şu şekilde ayarlayabilirsiniz:
- 25 mg tatlı badem yağı
- 25 mg kayısı çekirdeği yağı
- 25 mg tatlı buğday özü yağı
- 15 mg calendula yağı
- 10 mg argan yağı

Bu karışımdan 1 çay kaşığı alıp 1 çay kaşığı taze limon suyu ile karıştırın. Elde ettiğiniz yeni karışımı tırnaklarınızı iyice yedirin ve ellerinizi durulamayın. Bu kürü günde 2 kez tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz. 

Hazırladığınız karışımı ışık almaması için koyu renkli bir şişede, buzdolabı haricindeki serin bir yerde saklayabilirsiniz. Hazırladığınız karışımın raf ömrü yaklaşık 1,5 senedir. Kullandıktan sonra ağzını sıkıca kapatmayı unutmayın.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat