Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arda Turan'ın Türk futbolu için önemi nedir?

325
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Arda Turan'ın Türk futbolu için önemi nedir?

Arda Turan'ın Türkiye futbolu için önemi, onun Türk futbolu adına adeta bir başarı elçisi olmasıdır.

Türkiye çok uzun yıllardır Avrupa'ya başarılı olarak nitelenebilecek bir futbolcu gönderemiyordu. Tugay Kerimoğlu dahil edilmezse Avrupa'ya giden neredeyse hiçbir Tük futbolcu Avrupa'da ciddi bir başarı elde edememiş ve kalıcı olamamıştır.

Arda Turan, dünyanın en zorlu liglerinden birinde yıllardır top koşturuyor ve başarılara imza attı. Barcelona, Real Madrid gibi takımlara karşı başarıyla mücadele eden Arda'nın bu başarısı ve kendini kabul ettirmesi gelecekte Türkiye'deki yetenekli ve çalışkan gençlere Avrupa ligleri için açılmış bir kapı oldu. Çünkü Arda Turan şunu gösterdi ki, Türkiye'deki yetenekli gençler gerekli eğitimi alır ve fırsatını bulursa dünyanın her yerinde başarıyla oynayabilir. 

Arda'nın gelecek yılları ile şöyle bir öngörüde bulunulabilir, Arda artık Avrupa'da kalıcıdır ve bundan sonra gideceği takım A. Madrid'den daha iyi bir takım olacaktır. Şu anki şartlarda Arda Turan'ın Türkiye dönme planı olduğu söylenemez. Arda Türkiye dönerse bile bunu kariyerinin sonuna doğru yapar ve geleceği takım da çok büyük bir ihtimalle Galatasaray olur.Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat