Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Arazi aracı nedir?

4,890
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Arazi aracı nedir?

Arazi araçları, 4x4 yani 4 tekerlekten çekişli, özel donanımlı araçlar için kullanılan bir tanımlamadır. Arazi araçları her tür zeminde ve hava koşulunda yol alabilecek yeteğe sahiptir.

SUV olarak sınıflandırılan aslında şehiriçi kullanım için tasarlanıp üretilen araçlar da arazi aracı sınıfına girse de bunlar mevcut donanımları ile ağır arazi şartlarında kullanılmak için uygun değildir. Şehiriçi ve hafif arazi şartlarında kullanım için uygun olan SUV sınıfı araçlar çeşitli modifikasyonlarla ağır arazi koşullarında da kullanılabilir.

Arazi araçları, ağır yol ve arazi koşullarında ilerleyebilmek için özel donanımlara sahiptir. Bu özel donanımlar arasında arazi şartlarına uygun, derin profilli ve büyük boyutlu lastikler, özel vites kutusu, yüzde 100 kilitli diferansiyel ve vinç yer alır. Arazi araçlarında yüksekliği ayarlanabilir özel süspansiyon sistemleri kullanılır. Bu süspanyon sistemi sayesinde aracın yüksekliği arazi koşuluna göre ayarlanabilir. Arazi araçlarını binek araçlardan ayıran en önemli özellikler bunlardır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat