Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Araçta egzozdan kaynaklanan ne tür sorunlar çıkabilir?

40,813
kez izlendi
Puan: 4.17 / 5
Detaylı Açıklama

Araçta egzozdan kaynaklanan ne tür sorunlar çıkabilir?

Yaşa bağlı, yaşlanmaya bağlı olarak elbette egzoz sisteminde korozyon meydana gelecektir. Bu korozyon öncelikle en arka egzozunuzun susturucu bölümünde meydana gelir. Yıllar ilerledikçe daha orta susturucuya veya egzozun diğer parçalarına doğru ilerleyecektir.

Elbette darbeler ve çok sarsıntılı yollarda, aracımızı çok yüklü kullanmamız sonucunda egzozun bağlı olduğu bölümlerdeki kısımlarda bir takım hasarlar oluşabilir. Bunlar bize tabii ki gürültü olarak geri dönecektir. Biz bunu ancak arabamızdaki gürültüler arttıkça fark edebiliriz.

Acil tamir gerektiren durumlar

Çok acil bir egzoz problemini ne zaman çözmemiz lazım? Bir kere egzozla ilgili anormal sesler duyduğumuz takdirde mutlaka bunu göstermemiz gerekli. Şayet egzozumuz delinmişse bu noktadan sıcak hava çıkacak demektir. Bu sıcak hava egzozun hasarına bağlı olarak çok yüksek derecelerde oluşabilecektir.

Şayet bu gazlar istemediğimiz bölümlere ulaşırsa, yani fren tertibatına, fren borularına, yakıt borularına, yakıt deposu gibi yerlere neşrederse bu bizim arzu etmediğimiz sorunlarla karşılaşmamıza neden olacaktır. Onun egzozda gürültü fark ettiğiniz anda öncelikle kontrol yaptırmanızda çok büyük fayda var.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat