Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Araçlarda klima bakımı nasıl yapılmalıdır?

3,001
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Araçlarda klima bakımı nasıl yapılmalıdır?

Online olarak Opel teknik servis talebinde bulunmak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

Klima; ofislerimizde, evlerimizde olduğu gibi araçlarımızda da bizlere konfor özelliği sağlamaktadır.

Sistemde soğutululan hava, polen dediğimiz özel karbon filtreden filtre edilierek kabin içerisine ulaşır. Ulaşan bu havanın kalitesi insan sağlığı açısından son derece önemlidir. 

Klimalar bakteri oluşumuna müsaittir. Bu nedenle klima sistemlerinin her yıl kontrol edilmesi ve uygun sıvılar kullanılarak temizlenmesi, polen filtresinin periyodik bakımlarda değiştirilmesi gerekmektedir.

Ortam şartlarından direkt etkilenen klimamızı açtığımızda yeterince soğumuyor veya kabin içerisine tozlu hava geliyorsa klima sisteminin bir an önce bakımının yapılması gerekiyor demektir. Ayrıca sistem içerisinde zamanla oluşan bakterilerden dolayı kötü koku oluşmuşsa ve klimayı açtığımızda bu kötü kokuyu algılıyorsak, yine klima bakımıızı bir an önce yaptırmamız gerekir bakım zamanının geldiğini anlamalıyız.

Tüm bunlara ek olarak klima bakımının düzenli yapılmasının aynı zamanda yakıt tasarrufuna da büyük etkisi vardır. Bunu şu şekilde açıklayabiliriz:

Klima soğutma verimliliği düştüğünde motordan güç alarak çalışan klima komprösörü daha uzun ve daha fazla çalışmak durumundadır. 

Klima komprösörünün daha uzun ve fazla çalışması araçlarımızda yakıt serfiyatını doğrudan artırır. Bunun önüne geçebilmek için araçlarınızda klima bakım ve temizlik işlemlerinin belirli periyotlarda yapılması gerekir. 15.47 Bu anlamda hem sağlığınızı hem de cebinizi korumak için düzenli klima bakımlarının aksatılmamasını yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat