Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Araçlarda akıllı park sistemi nedir?

29,978
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Araçlarda akıllı park sistemi nedir?

Her otomobil firmasının küçük değişikliklerle farklı isimler verdiği ?araçlarda akıllı park sistemi? son yıllarda yaygınlaşan önemli bir donanımdır. 
 
Akıllı park sisteminin çalışma prensibi, aracın önündeki ve arkasındaki diğer iki araçla arasındaki mesafeyi ölçen sensörlerle sürücüyü hatasız park etmeye yönlendrmeye dayanır. Araç girmek istediği yerdeki mesafeyi ölçer ve uygunsa girmeye izin verir. Akıllı park sisteminde sürücü, aracı geri vitese takmak ve gaz fren hareketlerini yapmak zorundadır. Araç sensörler yardımıyla gireceği yeri ölçer ve direksiyon hareketlerini yapar. 

Akıllı park sistemi dendiğinde araç tamamen kendini park ediyor anlamı çıkabilir ancak böyle değildir. Park, sürücü ve akıllı park sisteminin ortak çalışması ile gerçekleştirilir.

Akıllı park sistemi her ne kadar gaz, fren hareketlerini bizden beklese de özellikle park etmede sorun yaşayanların güvenl park edebilmesi için önemli bir yardımcıdır. 

Akıllı park sisteminde aracın fiziki olarak park edilmek istenen bölgeye girip giremeyeceğini araç kendisi belirler ve bu sayede sürücünün kafasında herhangi bir soru işareti bırakmaz. Bu aynı zamanda park ederken yaşanabilecek zaman kayıplarını da önler.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat