Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Aracımıza kendimiz nasıl pasta yapabiliriz?

242,018
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Aracımıza kendimiz nasıl pasta yapabiliriz?

Aslında uzmanlarca yapılması tavsiye edilen pasta uygulamasını gerekli ekipmana sahipseniz siz de aracınıza uygulayabilirsiniz.

Öncelikle aracın rengine göre pasta seçimi yapılmalıdır. Unutmayın, kalın pasta açık renk otomobillerde boya üzerindeki çiziklerin giderilmesi için kullanılır. İnce pasta ise genellikle koyu renk araçlarda tercih edilir. Pastayı uygulamak için gereken başka bir ekipman da pasta makinesidir. Bu makine yoksa pastayı uygulamak ciddi bir el emeği gerektirir. Dahası elle uygulanan pasta homojen olmayabilir ve bu da boyanın görünümünü olumsuz etkileyebilir.

Araca pasta uygulanmadan önce, yüzeydeki tüm toz ve kir temizlenmeli, boya yüzeyi pürüzsüz bir hale getirilmelidir. Aracın üzerinde toz ve kir olması pasta uygulanırken boyanın daha da çizilmesine neden olur. Aracınızı temizledikten sonra uygulayacağınız yüzeylere pastayı sürün. Sonra makineyle bunların üzerinden geçin. Pasta işlemi bittikten sonra aracınıza uygun niteliklerde cila sürün.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat