Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ara öğün tüketmek tatlı krizini bastırır mı?

251
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ara öğün tüketmek tatlı krizini bastırır mı?

Tatlı krizlerinin önüne geçmek için kişinin düzenli beslenmesi gerekir. Özellikle ara öğünlere dikkat etmeli, ana öğünleri kesinlikle atlanmamalı.

Tatlı krizi uzun süreli açlıklar sonrasında kan şekerinin çok düşmesiyle yaşadığımız bir durumdur. Kan şekerinin gereğinden fazla düşmemesi için, ana öğünlerden 2 ya da 3 saat sonra küçük ara öğünler ile beslenilmeli. Bu şekilde kan şekeri düzenlenebilir ve tatlı krizleri ya da benzer atakların önüne geçilmiş olur. 

Ara öğünleri düzenlerken vücut şekerinizin ayarını bozacak ara öğünleri değil, vücut şekerinizi dengeleyecek ara öğünleri tercih etmeniz gereklidir. 

Meyveli süt, meyveli yoğurt gibi gıdalar kan şekerinizin düzenlenmesine yardımcı olur. Yoğurt ve sütteki proteinle meyvenin şekeri bir araya geldiğinde kan şekeri daha kolay dengelenir. 

Kuru meyveleri tek başına tüketmek fayda getirmez. Badem ve fındık gibi yağ ve protein içerikli gıdaları tüketmek faydalı olabilir.

Ara öğünlerde basit şeker içeren yiyecekler tercih edilmemeli, daha kompleks ve küçük öğünler tercih edilmeli. Bu şekilde tatlı krizlerinin önüne geçilebilir. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat