Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ara kanama durumunda doktora gitmek gerekir mi?

39,203
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ara kanama durumunda doktora gitmek gerekir mi?

Ara kanama durumunda doktora gitmek gerekir. Yani çoğu insan ilişkiye girdiği zaman kanama olduğunda panik olurlar. Birincisinde panik olunmaz ama ikincisinde panik olabilirler. Bunun dışında daha önceden ara kanaması yokken, hamilelikten korunuyorken ara kanaması olduğu zaman acaba ne oldu diye çoğu kişi doktora gider. Ara kanamasında ağrı sızı yok ise gitmek zorunda değildir. 

Bazı durumlarda da ara kanama yapılacağı zaman bilinen şeyler söz konusudur. Bunlara en iyi örnek ertesi gün hapı kullanımıdır. Ertesi gün hapı kullana kişilerde genellikle bir ara kanama görülür. Ertesi gün hapı eczaneden reçetesiz bir şekilde alınır. Aldıktan sonra prospektüs okuyunca, bakınca orada ara kanaması belirtisi bahsedildiği zaman kadın rahatlar. Bu nedenle doktora gitmeyebilir.

Bunun dışında spiral takılmıştır. Özellikle hormonlu spiral takıldıktan sonra doktorlar da ara kanaması olacağına dair uyarıda bulunurlar. Çünkü rahim içine yabancı bir cisim takılmıştır ve bunun bir adaptasyon süreci vardır. Bu süreçte kadın ara kanama yaşayabilir. Bakırlı ve hormonlu spiral takıldığı zaman vücut spirali atmaya çalışır, bunun sonucunda ara kanama oluşur. 

Ancak ara kanaması beraberinde bazı belirtiler ile birlikte geliyorsa, doktor kontrolü gerekir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat