Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Ara adet kanaması hastalık belirtisi olabilir mi?

23,847
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

Ara adet kanaması hastalık belirtisi olabilir mi?

Ara âdet kanaması hastalık belirtisi olabilir. Üreme çağında olan kadınlarda çoğu zaman çok selim tabiatlar nedenlere bağlı, ertesi gün hapı kullanımı söz konusu olabilir. Başlamış ama devam ederken ufak tefek gebelik söz konusu olabilir. Hormonlu spiral takılmış olabilir, normal spiral takılmış olabilir ve rahim içinde selim tabiatlı polip denilen oluşumlar, miyomlar olabilir; çatlamamış yumurta durumu söz konusu olabilir. 

Ara kanamaları daha ciddi bir şeye de bağlı olabilir. Her cinsel ilişki sonrası ara âdet kanaması oluyorsa bu durum rahim ağzına lezyona işaret edebilir. Bu bir hastalık olabilir. Bunun dışında dış gebelik belirtisi olabilir, düşük belirtisi olabilir, büyük miyom belirtisi olabilir, büyük polip belirtisi olabilir, yumurtalıktaki bir kistin belirtisi olabilir. Bu tür durumlarda doktorlara gittiğiniz zaman doktor tarafından, hastalık olarak tanısı konulabilir. İlaç tedavisi hatta ameliyat gerektiren durumlar bile söz konusu olabilir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat