Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Antialerjik elektrikli süpürgeler nasıl çalışır?

19,635
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Antialerjik elektrikli süpürgeler nasıl çalışır?

Elektrikli süpürgelerin tarihi 1800'lü yıllara kadar uzanır. Elle çalışan ilk toz toplayıcı alet 1860 yılında icat edildi. Bu alet oldukça büyüktü ve gürültülü çalışıyordu. Bu tarihten sonra elektrikli süpürgelerde hızlı ve büyük bir dönüşüm başladı. Günümüzde birçok elektrikli süpürge çok daha kullanışlı olacak şekilde tasarlanıyor ve çok daha iyi çalışıyor. Ancak yüksek emiş gücüne sahip olsa da yerdeki tozu ve kiri çekmesi bir elektrikli süpürgenin hijyen sağlaması için yeterli olmuyor.

Philips hijyenik elektrikli süpürgeler
Bir elektrikli süpürgenin hijyenik olması için çektiği tozu içerisine hapsetmesi gerekir. Eğer elektrik süpürgenin filtreleme sistemi yeterli değilse süpürgenin yerden aldığı tozu tekrar havaya vermekten başka bir işlevi olmaz. Philips elektrikli süpürgeler hijyenik temizlik yapabilmesi için 3 noktada filtreleme sağlar. Bunlar şöyle sıralanabilir:

1. Torba, siklon teknolojisi ve su.
2. Motor filtresi
3. Çıkış filtresi

Bu filtreleme sistemi şöyle çalışır: Hava elektrik süpürgesine girdiği ilk anda torba, siklon teknolojisi ve su sayesinde içindeki gözle görülebilecek tozlardan arındırılır. Motor filtresinin temel fonksiyonu ise motorun zarar görmemesi için iri taneleri filtrelemektir. İlk hazneden geçen hava motora temas etmeden önce bu filtreden geçer. Çıkış filtresi ise elektrik süpürgesine giren havanın ortama tekrar verilmeden önce son kez içeriğindeki tozlardan arındırılmasını sağlar. Bu üçlü filtreleme sayesinde elektrik süpürgesinden çıkan havanın giren havadan çok daha temiz olması amaçlanır.

Philips elektrikli süpürgelerde kullanılan çıkış filtreleri uluslararası Hepa standartlarına uygun filtrelerdir. Örneğin Hepa 13 (H13) filtreler insan saçının binde biri çapındaki parçacıkları bile filtreleyebilmektedir.

Elektrikli süpürgeler filtreleme teknolojilerine göre üç ana sınıfta gruplandırılır:

1. Toz torbalı sistem
2. Toz hazneli siklon sistemi
3. Su filtreli sistem

Toz torbalı sistem
Toz torbalı sistem toz ve havayı gözenekli torba kullanarak ayırır. Torba havanın geçip gidebileceği ancak toz ve kirin içeride kalacağı şekilde küçük gözeneklere sahiptir. Torba dolduğunda boşaltılmalı ya da yenisi ile değiştirilmelidir.

Toz hazneli siklon sistemi
Toz haneli siklon teknoloji ise elektrik süpürgesinin haznesine giren havayı yüksek hızda döndürerek içeriğindeki tozların merkezkaç kuvveti ile arıtılması mantağıyla çalışır. Philips elektrikli süpürgelerinde kendi geliştirdiği Philips Power Cyclone teknolojisini kullanır. Bu teknoloji Philips elektrikli süpürgelerin emiş gücünün yüksek olması için geliştirilmiştir.

Su filtreli sistem
Su filtreli sistemde ise elektrik süpürgesine giren havadaki tozlar haznedeki su sayesinde ayrıştırılır. Bu tür süpürgelerde su haznesi her kullanımdan sonra temizlenmelidir.

Antialerjik elektrik süpürgeleri
Bir elektrikli süpürgenin antialerjik elektrikli süpürge kabul edilebilmesi için uluslararası standartlara uygun olması gerekir. Antialerjik elektrik süpürgülerinin özel filtreleri vardır ve alerjenleri ortama salmaz, elektrik süpürgesinin içine hapsederler. Antialerjik elektrik süpürgelerinin filtrelerinin toz ve kirin yanı sıra astım hastaları için zararlı olan bakteri ve miteları da temizlemesi gerekir. Bu nedenle Philips kapalı devre hava akış sistemini geliştirmiştir. Bu sisteme sahip Philips elektrikli süpürgeler havayı ortama vermeden önce son derece hassas filtrelerden geçirir ve alerjenlerden arındırır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat