Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne sütünün bebeğe faydaları nelerdir?

51,165
kez izlendi
Puan: 4.58 / 5
Detaylı Açıklama

Anne sütünün bebeğe faydaları nelerdir?

Anne sütü bebeğe özel üretilen bir süttür. Her bebek için kendi annesinin sütü ona özeldir ve tamamen bebeğin istekleri doğrultusunda içeriği değişen süttür. Bebek çok açsa, hızlı emiyorsa beyne giden uyarı sütü ona göre ayarlar.

Anne sütünün içinde bol şeker vardır. Bebeğin sakinleşmesini sağlar, bebek sakinleşip doymaya başladığında ve yavaşladığında anne sütünün içeriği tekrar değişir, bu sefer yağdan daha zengin hale gelir. Bu da bebeğin tok kalmasını sağlayacak bir şeydir.

Mümkün olduğunca ilk 6 ay annenin bebeğini kendi sütüyle beslemesini öneriyoruz. Anne sütünün en büyük faydası steril olmasıdır. Özel bir hazırlama gerektirmemesidir ve daima bebeğe uygun vücut ısısında olmasıdır. Bununla beslenirken herhangi bir mikrop kapması, buna bağlı bir alerji geliştirmesi söz konusu değildir.

Anne sütü aldığı sürece bebekte mide, bağırsak sisteminin dış ortama adaptasyonu en iyi şekilde olur, gaz problemleri en aza iner, midenin ve bağırsakların gelişimi tamamlanacağı süreç içerisinde de her şeyin daha yolunda gitmesini sağlar.

Bebeklerde anne sütünün besleyiciliği ilk 6 aydır. İlk 6 ay tüm içerik her şeyiyle bebeğin büyümesine, gelişmesine yetecek düzeydedir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat