Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne sütünü artıran tatlı çeşitleri var mı?

23,842
kez izlendi
Puan: 1.33 / 5
Detaylı Açıklama

Anne sütünü artıran tatlı çeşitleri var mı?

Emzikli annelere sütünün artması için çevresi tarafından tatlı yemesi önerilir. Ancak bu doğru bir yaklaşım değildir çünkü özellikle baklava gibi şerbetli tatlılar annenin sütünün değil, kilosunun artmasına neden olur. Bu nedenle tatlı  yerine mümkün olduğunca sütlü tatlılara yönelinmesi gerekir.


Az şekerle yapılmış sütlü tatlılar emziklilik dönemindeki anneler için çok iyi bir ara öğün olacaktır. Sütlü tatlılarda bulunan süt de, annenin kalsiyum depolarının dolmasına yardımcı olur. 

Emzirme dönemindeki tatlı ihtiyacı, taze meyvelerden yapılmış komposto, kuru meyvelerden yapılmış hoşaf gibi içecekler ile giderilebilir.

Emzirme döneminde meyveleri hiç şekerlemeden doğrudan fırınlayıp üzerine tarçın ekleyerek tatlı ihtiyacı karşılanabilir ve bu sayede süt verimi de doğal yollar ile artırılabilir. 

Emzirme dönemindeki annenin kilo ile ilgili sorunu yoksa ve süt verimi az ise, sabahları tahin-pekmez tüketebilir veya bir dilim tahin helvası yiyebilir. 

Emzirme dönemindeki annede demir eksikliği bulunuyorsa, kompostoların ya da portakal suyunun içine bir tatlı kaşığı pekmez ilave etmek hem süt üretimini artırmaya hem de demir ihtiyacını gidermeye yardımcı olur. 

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat