Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

Anne karnındaki bebekle anne arasında nasıl bir ilişki var?

8,476
kez izlendi
Puan: 5.00 / 5
Detaylı Açıklama

Anne karnındaki bebekle anne arasında nasıl bir ilişki var?

Annede gebelik başladıktan itibaren östrojen, progesteron, prolaktin, anne meme vermeye başladıktan sonra ve doğum anındaki oksitosin gibi hormonlar vücutta salınmaya başlar. Bu hormonlar sayesinde anne ve bebek arasında gerçek anlamda ilişki kurulmuş olur. Annenin mutluluğu ve salınan endorfin hormonu bebeğe yansıyarak doğumdan sonra huzurlu bir bebek olmasına yardımcı olur. 

Anne karnındaki bebekle annenin iletişimi

Bebeğin içinde bulunduğu ortamda ilk ve sık duyduğu ses annenin nabzıdır. Bu bebek için çok melodik bir sestir. Bunun yanı sıra zaman zaman bağırsak sesleri gibi sesleri duymak bebekte müzik duygusu uyandırabilir. Örneğin bebeklere Mozart'ın müziğinin anne karnındaki seslere en yakın ses olduğu saptanmıştır. Bu nedenle anne karnındaki bebeklere Mozart'ın müziğinin dinletilmesi önerilmektedir. Zira annenin yaptığı hareketlerden, dinlediği müziklerden ya da yaşadığı stresten bebek de etkilenmektedir. 

Eğer gebelik istendiği için olmuşsa hormonların etkisi ile anne, bebeğe karşı sevecen bir tavırla yaklaşır. Bebeğin karakteri; çevresel etkiler, ruhsal yapı, bilinçaltı ile anne ve babadan alınan genlerle belirlenir. Bebeğin karakterinin belirlenmesinde annenin katkısı olduğu kadar babadan aldığı genler de etkilidir.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat